Drevotrieskové dosky

Kolekcia vysoko kvalitných dosiek na báze dreva vytvorených tak, aby inšpirovali dizajnérov, architektov a prinášali originalitu do nových projektov

Drevotrieskové dosky(DTD) sú polotvrdé drevovláknité dosky, ktoré sa vyrábajú tlakovým formovaním veľmi jemne nasekaných drevených vlákien. Vďaka tomu majú kompaktnú štruktúru a dobre nahrádzajú masívne drevo, pričom ich cena je nižšia. Vďaka týmto parametrom sa stali obľúbenou voľbou pre výrobu nábytku a interiérový design.

Použitie

Drevotrieskové dosky používame na korpusy nábytku, vstavané skrine, šatníky, stoly, komody, obloženie stien, dvierka na kuchynských linkách atď.

Drevotrieskové dosky EGGER

Drevotrieskové dosky laminované DTD EGGER používame pre ich vlastnosti:

  • veľmi dobrá profilovateľnosť
  • vysoká pevnosť hrán
  • veľmi dobré hustotné profily
  • výborné elastomechanické vlastnosti
  • homogénna skladba vlákien
  • veľmi kľudný povrch
  • vysoká zaťažiteľnosť
  • nízký stupeň bobtnania

https://www.egger.com

Drevotrieskové dosky Kronospan

Laminované drevotrieskové dosky Kronospan sú štandardné dosky a zároveň základným materiálom v nábytkárskom priemysle a interiérovom dizajne. Ich základ tvorí drevotriesková doska, ktorá je pokrytá dekoratívnym papierom impregnovaným melamínovou živicou. Sú najrozšírenejším materiálom pre moderný nábytok a sú k dispozícii v rôznych povrchových úpravách, vrátane lesklej, matnej, mierne štrukturovanej a s nádhernými štruktúrami dreva.

Pre špeciálne aplikácie ponúkame laminované drevotrieskové dosky s vyššou odolnosťou proti vlhku a vlastnosťami pre spomalenie horenia.

Laminované drevotrieskové dosky prichádzajú v troch kolekciách – Color, Standard and Contempo. Ponúkajú širokú škálu dekorov a hrúbok a povrchových štruktúr.

https://sk.kronospan-express.com

Drevotrieskové dosky Kaindl

Spoločnosť Kaindl je popredným svetovým výrobcom laminátových a drevených podláh. Od svojho vzniku pred viac ako 100 rokmi, sa spoločnosť založená v Salzburgu prepracovala od píly regionálneho významu na podnik svetovej úrovne. Vďaka nekompromisným požiadavkám spoločnosti na vysokú kvalitu je vždy o krok vpredu.

https://www.kaindl.com/en/